Vítejte v Jizerských horách.

 

Jsme si jisti, že rozhodnete-li se pro dovolenou u nás v Jizerkách, nebudete litovat. A proč že jsme si tak jistí?

 

Jizerské hory, tedy Jizerky jsou jedním z míst s nejčistším ovzduším u nás. Svou polohou jsou také snadno dostupné. Jsou jen kousek od dálnice D10. I velikost Jizerek je přívětivá. Vždyť výškové rozdílí všech dvaceti osmi vrcholů v Jizerských horách na 1000m jsou v rozmezí 25m. Jizerské hory jsou tedy ideální místo pro cyklo, pěší i běžko výlety a to pro celou rodinu. Většinu z těch nejznámějších jako je Bukovec, Sněžné věžičky, Smrk, Smědavská hora, Holubník můžete navštívit během příjemného výletu okolo hory Jizera a posilnit se můžete v nejstarší vesnici Jizerce.

 

V Jizerských horách najdete také mnoho rozhleden, říček, přehrad, vodopádů, pěších i cyklo tras, běžeckých i sjezdových tratí. I zde můžete během pár kilometrů navštívit rozhledny Bramberk, Slovanku a Královku. Podívat se zároveň na Josefodolskou přehradu i s jejím přítokem Kamenicí. Následující den můžete vyrazit na procházku k vodopádům Jedlová a spojit jí s návštěvou jednoho z nejznámějších míst – protrženou přehradou.

 

Našim horám se také říká skleněné hory. Od pradávna se zde vyrábělo, brousilo, mačkalo a jinak opracovávalo sklo do mnoha podob a forem. Jedním z hlavních produktů byly vždy skleněné perličky, korálky a jiné ozdobné formy. Dnes je hlavním producentem skla společnost Preciosa, která vyrábí vše od skleněných tyčí, přes všechny možné i nemožné velikosti korálků a produktů z nich až k nádherným skleněným lustrům, či moderním skleněným zátkám na víno. Do dnes je možné v říčkách a potůčcích nalézt stopy sklářské historie. Rozhodně doporučujeme navštívit muzeum Jizerských hor na Jizerkce.

 

Vstupním místem do Jizerských hor je pak Jablonec nad Nisou. Zdejší muzeum skla a bižuterie rozhodně stojí za návštěvu. Jablonecký bazén pak nabídne útočiště při špatném počasí a v případě toho hezkého můžete využít jednu z jabloneckých přehrad.


Zřejmě nejznámější obec je dnes Bedřichov, a to hlavně díky běžkařskému závodu Jizerská 50. I Janov nad Nisou nabízí díky své části Hrabětice ideální místo pro dovolenou. V zimě se na Severáku mohou děti učit lyžovat a v létě je to pak ideální nástupní místo pro výlety. Věděli jste, že na Severáku je také fotbal golfové řiště? Tanvaldský Špičák je dnes největším lyžařským areálem v Jizerkách a navíc jej v létě můžete sjíždět i na kole. K dispozici je na 8 Km trailů na které vás pohodlně vyveze lanovka.


Z Jizerek je to co by kamenem dohodil do Liberce, kde můžete navštívit nejstarší ZOO v Čechách, Dyno park, IQ landii a samozřejmě Ještěd. Vaše rodinná dovolená tak může být aktivní, odpočinková i poznávací. Ubytovat se pak můžete v jednom z našich pensionů či apartmánů jež vám poskytnou ideální zázemí pro prozkoumání všech krás našich hor.


Image-1 blatný ráno nisanka 5 nisanka dron 4 pod vlek dron 2 pod vlek dron 3 pod vlek dron smrk dron 2 smrk dron 3 smrk dron 4 smrk dron
Blatný rybník 7.11 011IMG_7654.JPGIMG_7677.JPGIMG_7650.JPGpod vlek 3nisankaseverakbedov-2Blatný rybník 7.11 011