Čistý horský vzduch, nádherná příroda, nespočet pěších a cyklo tras, rozhleden, říček a potůčku, vodopádů a přehrad (včetně té protržené) to vše jsou Jizerské hory. Stopy sklářské historie vás pak budou provázet po celých Jizerkách a pochopíte proč se jim také přezdívá skleněné hory.


Naplánujte si výlet na Jizerku, nejstarší vesnice u nás v Jizerkách má pro vás mnoho krás. Můžete se podívat na Safírový potok (když se budete na jaře dobře dívat, ještě zahlédnete odlesky safírů), Smočit nohy v řece Jizeře, která je i v horkém létě nádherně chladná. Můžete navštívit muzeum Jizerských hor. Jeho návštěva vám osvětlí mnohé z naší historie. Určitě zajděte k rašeliništím a občerstvit se můžete v jedné z mnoha hospůdek.

 

Určitě doporučujeme výlet k protržené přehradě. Toto místo vás vtáhne do tragické minulosti a při čtení naučné stezky mnohdy naskočí husí kůže při pomyšlení na tuto událost.

 

Výlet k přehradě na Černé Nise je úchvatný a nabízí nádherné výhledy. Je to také jedna ze tří přehrad, kde se můžete vykoupat. Další naleznete v Jablonci nad Nisou a jednu malou také v Bedřichově. Letos si také v Jablonci i v Bedřichově můžete zapůjčit hit posledních let a sice paddle board.

 

Určitě doporučujeme cestu na Kristiánov do muzea skla a bižuterie a dále na Hřebínek a vyhlídku Krásná Máří. Z té je vidět na celé Frýdlantské Cimbuří a je to výhled vskutku parádní.


I v letním období pak můžete využívat slevové karty Jizerky CARD.


Naučné stezky:

1. Mravenčí stezka v Bedřichově

2. cesta k viklanu v Bedřichově

3. naučná stezka Hrabtické louky

4. Smrčkova naučná stezka v Hraběticích

5. naučná stezka Protržená přehrada

6. naučná stezka k Černé Nise


Rozhledny v okolí

1. Královka

2. Slovanka

3. Bramberk

4. Černá studnice

nově máme pro vás připravené putování po rozhlednách Jizerských hor. Napovíme, že je jich celkem osm. A za přinesená razítka získáte malou odměnu.


Vodní plochy

1. Josefodolská přehrada

2. Souš

3. bedřichovská přehrada Černá Nisa

4. jablonecká přehrada

5. vodopády Jedlová

6. Blatný rybník


Cyklo traily

1. Tanvaldský Špičák nabízí cca 8 km upravených trailů na které vás vyveze lanovka

2. flow trail na stadionu v Bedřichově

3. zapomenou nemůžeme ani na single track pod Smrkem


Muzea

1. muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

2. muzeum skla na Kristiánově

3. muzeum Jizerských hor na Jizerce

Blatný rybník 7.11 011IMG_7654.JPGIMG_7677.JPGIMG_7650.JPGpod vlek 3nisankaseverakbedov-2Blatný rybník 7.11 011